Logo: GOPS Lubawa

Wakacyjny czas w Klubie Senior + w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-07-28 14:12:47
  • Autor: Anna Ikier, opiekun
  • drukuj
Wakacyjna pogoda sprzyja różnym aktywnościom na świeżym powietrzu. Uczestnicy Klubu Senior + w Złotowie chętnie wychodzą na nordic – walking, podziwiając piękne krajobrazy swojej najbliższej okolicy czy też porządkują i dbają o teren dookoła świetlicy.
Na zajęciach z cyklu hand made seniorzy poznali tajniki makramy, znanej już od starożytności sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Stosując ją można wyplatać różne rzeczy, m.in. kwietniki, dekoracje ścienne, torebki czy naszyjniki. Seniorzy, dzięki determinacji i ogromnej cierpliwości wykonali piękne piórka, które stanowią wyjątkową dekorację ich domów.
Uczestnikom nie są obce hasła związane z ekologią oraz dbałość o naszą planetę. Starają się na zajęciach wykorzystywać materiały przeznaczone do wyrzucenia, by nadać im drugie życie. Tym razem wykonali niepowtarzalne obrazy, używając łupinek po orzechach włoskich i pistacjach.
Seniorzy brali też udział w Nocy Świętojańskiej z Szczepankowie. Panie przygotowały na tą uroczystość przepiękne wianki z żywych kwiatów. Spotkanie było idealną okazją do integracji i źródłem dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Wakacyjny czas w Klubie Senior + w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook