Logo: GOPS Lubawa

Wakacyjne rozmaitości w Rożentalu

  • Opublikowane: 2021-07-22 14:50:47
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Lato to wyjątkowy czas dla uczestników PWD w Rożentalu. Codzienne odrabianie lekcji i pomoc w nauce zamieniono na beztroską zabawę oraz ulubione kreatywne zajęcia. Wszyscy bez wyjątku czekali na te chwile i korzystają z ulubionych form spędzania czasu wolnego.
W ostatnim miesiącu bardzo popularny stał sie slime robiony własnoręcznie. W zależności od ilości składników przybierał różną postać oraz kolor. Każdy mógł udoskonalać i obserwować jakie zmiany w nim zachodzą. Kolejnym pomysłem na jaki uczestnicy wpadli było zrobienie gniotka z balonu oraz masy slime. Po wykonaniu tego zadania można było korzystać z jego właściwości relaksacyjnych i odprężających.
W ramach zajęć plastycznych wykonano witraże na szkle a tematem przewodnim było piękno głębi oceanu. Wspólnymi siłami udało sie namalować aż 2 witraże, które zmieniają swoje barwy i kolory pod wpływem promieni słonecznych.
Nie zabrakło też ulubionych gier i zabaw, często na świeżym powietrzu. Poszukiwano ukrytych klamerek w choinkach. Wygibajtus okazał sie nie lada wyzwaniem, trzeba było rozciągnąć wszystkie mięśnie, zwłaszcza nóg aby dotrwać do końca. Nie kończy się popularność takich gier jak Uno, Dobble czy Scrabble, które rozwijają refleks, pamięć i wpływają pozytywnie na gimnastykę mózgu.
Największych wrażeń jednak dostarczyła wycieczka do Parku Trampolin w Ostródzie. Można było wyładować tam swoją energię i zwiększyć wydolność i aktywność fizyczną, pod okiem instruktorów. Na długo pozostanie ona w pamięci i uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: Wakacyjne rozmaitości w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.09.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook