Logo: GOPS Lubawa

Festyn rodzinny w Złotowie

  • Opublikowane: 2019-06-10 09:47:07
  • Autor: Anna Ikier, wychowawca
  • drukuj
2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie odbył się festyn rodzinny. Była to doskonała okazja, by piękne, słoneczne popołudnie spędzić na wspólnej zabawie oraz integracji zarówno pomiędzy członkami rodzin, jak i również społeczności szkolnej i lokalnej.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

76Galeria zdjęć: Festyn Rodzinny w Złotowie

Jedną z atrakcji był pokaz tańca przygotowany przez uczestników Klubu Seniora ze Złotowa. Zatańczyli oni m.in. słynną „Belgijkę”. Można było także wziąć udział w warsztatach rękodzieła poprowadzonych przez seniorów.
W trakcie festynu odbyła się druga edycja turnieju wiedzy „Złotowo – Nasza Mała Ojczyzna” o Puchar Dyrektora Szkoły. Pięć rodzin rywalizowało ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące ich lokalnej społeczności, rozwiązywały test, a w ostatnim etapie rozpoznawały z wyświetlonych na ekranie fotografii miejsca z najbliższej okolicy. Najlepsza okazała się rodzina Państwa Karoliny i Damiana Licznerskich.
Dzięki uprzejmości Stajni Koni Wyjątkowych z Siemian można było przejechać się na konikach. Przejażdżka dostarczyła każdemu niezapomniane wrażenia.
Tradycyjnie już odbył się towarzyski mecz piłki nożnej rodzice vs. uczniowie. Zwycięstwo tym razem przypadło w udziale rodzicom.
Najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanego „Kącika Malucha”, w którym mieli do dyspozycji różne rodzaje klocków oraz kolorowanki.
Na festynie można było podziwiać wystawę obrazów autorstwa pana Edwarda Balewskiego.
Nie mogło zabraknąć także konkurencji sportowych, w których każdy miał okazję spróbować swoich sił. Dobrą zabawą okazał się ‘wirujący worek’, z którego uczestnicy losowali różne akcesoria i zakładali na siebie. Gra wywołała mnóstwo śmiechu.
Do dyspozycji gości była kawiarenka z domowymi wypiekami, stoisko z watą cukrową i popcornem oraz pysznymi, zdrowymi deserami.
Jak, co roku ogromnym powodzeniem cieszyła się loteriada, w której każdy chciał wylosować szczęśliwy numerek.
Można było zwiedzić wóz strażacki miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz się nim przejechać.
Na festynie obecni byli harcerze z ZHP w Iławie i Lubawie. Przygotowali dla dzieci tor z przeszkodami oraz zachęcali do udziału w zbiórkach harcerskich.
Goście mogli odwiedzić także kram z książkami oraz stoisko z kosmetykami firmy „Faberlic”.
Organizacja festynu nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas oraz wszystkim sponsorom, którzy okazali się dobrą wolą i wielkim sercem wspierając organizację festynu.
Organizatorami festynu była Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Złotowie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

19.09.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
do góry