Logo: GOPS Lubawa

Wiosenne porządki w Rakowicach

  • Opublikowane: 2019-04-11 12:17:34
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
  • drukuj
Wszyscy z wyczekiwaniem wypatrywaliśmy nadchodzącej wiosny. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała nie zabrakło nam chęci do ciekawych zajęć.
W dalszym ciągu próbowaliśmy nowych przepisów podczas zajęć kulinarnych i sukcesywnie uzupełnialiśmy naszą Świetlicową Książkę Kucharską. Ponadto kupiliśmy nową grę, w którą gramy niemalże codziennie. Poza elementami rywalizacji pozwala ona nam poznać różne ciekawostki z całego świata oraz wykonywać nam nietypowe zadania. Wykorzystujemy również każdy słoneczny dzień, aby spędzić go aktywnie na dworze. Najczęściej organizujemy sobie zajęcia sportowe. Podobają nam się również nowe zajęcia, które nazwaliśmy „Projekt plaża”, kładziemy na trawie puzzle, koce i korzystamy z kąpieli słonecznych, wspominając nasze świetlicowe zajęcia. Mamy nadzieję, że aura pozwoli nam jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.
Z nadchodzącą wiosną przyszedł czas na porządki. Tym razem nie czekaliśmy do Dnia Ziemi i ruszyliśmy na spacer po wsi w poszukiwaniu śmieci. Sprzątnęliśmy teren wokół świetlicy, plac zabaw, boisko oraz przystanek autobusowy i pobliski park. To nie była nasza pierwsza akcja i zauważamy, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej. Bardzo nas cieszy, że świadomość ludzi jest szersza w kwestii segregacji odpadów i niezaśmiecania środowiska naturalnego. Oczywiście nie jest idealnie, ale mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Wiosenne porządki w Rakowicach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry