Logo: GOPS Lubawa

Wiosennie w Rożentalu

  • Opublikowane: 2019-04-08 11:00:52
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Dzieci ze świetlicy w Rożentalu wraz z nadejściem wiosny zadbały o zmianę dekoracji sali. Metodą wyklejanki kulek z krepy wykonały bociany i żabki.
     Wiosenne powietrze zachęca uczestników do spędzania czasu na zewnątrz  gdzie głównie grają w piłkę, bawią się na placu zabaw, tworzą obrazy z piasku.
      Z okazji Dnia Piekarzy i Cukierników została upieczona beza z bitą śmietaną, sernik rosa i rogaliki z marmoladą. Na warsztatach cukierniczych każdy mógł spróbować swoich sił podczas przygotowywania wypieków oraz poznać ich składniki. Najmilszą chwilą była oczywiście degustacja. Przeprowadzona została pogadanka o osobach, które pracują w tych zawodach, jak ciężka jest ta praca i ile im zawdzięczamy mając możliwość kupować codziennie świeże pieczywo czy inne wypieki.
      W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci czytaliśmy utwory wybrane przez dzieci. Każdy chętny czytał na głos dla reszty grupy. Zajęcia te miały na celu naukę umiejętności skupienia uwagi, słuchania tekstu ze zrozumieniem oraz ćwiczenie płynnego czytania.
      Do Świąt Wielkanocnych pozostało niewiele czasu dlatego rozpoczęły się już przygotowania. Na zajęciach plastycznych pierwszym etapem było zrobienie kartek świątecznych a następnie ozdobiono jajka z kolorowego papieru. Pozostało jeszcze wiele innych pomysłów, które w najbliższych dniach będą realizowane.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Wiosennie w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry