Logo: GOPS Lubawa

Luty pełen poszukiwań i zagadek

  • Opublikowane: 2019-03-08 14:18:20
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
  • drukuj
Ferie zimowe minęły, jednak w świetlicy w Rakowicach nadal panują świetne humory. 
W trakcie zajęć kulinarnych przygotowywaliśmy zdrowe hamburgery z piersi kurczaka, natomiast tradycyjnie w Tłusty Czwartek piekliśmy pyszne pączki. Również na zajęcia badawcze nie brakowało nam pomysłów. Przygotowaliśmy kolorową wodę – każdy według swoich upodobań – aby włożyć do niej białe róże. Obserwowaliśmy nasze roślinki przez najbliższe dni, by zauważyć, że płatki delikatnie zmieniają kolor. Następnie ususzyliśmy je a z kolorowych płatków powstały pachnące dekoracje.
W świetlicy obchodziliśmy również Dzień Kota – każde z dzieci uwieczniło swojego pupila podczas zajęć plastycznych. Obchodziliśmy także Walentynki. Każdy uczestnik musiał wykazać się spostrzegawczością i sprawnością podczas poszukiwania małych Kupidynów. Dla najwytrwalszych czekało kolejne zadanie – celem było ułożenie serc z fragmentów. Zadanie mogło być wykonane tylko pod warunkiem, że grupa będzie ze sobą współpracować i wymieniać się elementami. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka.
Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, kiedy to podczas zajęć poznaliśmy ciekawostki na temat języka polskiego, rozwiązywaliśmy rebusy. Największym zainteresowaniem jednak cieszyło się rozszyfrowywanie tekstu napisanego gwarą lubawską. Dzieci nie mogły uporać się z zadaniem pierwszego dnia, jednak nie poddawali się i po konsultacjach z rodzicami i dziadkami próbowali dalej.
Spędzamy również dużo czasu na dworze, bawiąc się w chowanego, grając w hokeja, badmintona zjeżdżając na deskorolkach, rolkach czy spacerując. Z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych dni wiosny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Luty pełen poszukiwań i zagadek

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry