Logo: GOPS Lubawa

Zapach pierników i wspólna Wigilia

  • Opublikowane: 2019-01-08 10:52:18
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
  • drukuj
W ciągu ostatnich tygodni aura nas nie rozpieszczała, dlatego w słotne dni  podczas zajęć plastyczno – technicznych przygotowywaliśmy ozdoby, a następnie dekorowaliśmy naszą salę elementami świątecznymi.
Ponadto przez wiele dni unosił się w niej zapach pierniczków, które piekliśmy, by obdarować nimi członków Klubu Seniora oraz mieszkańców wsi. Po zajęciach kulinarnych przyszedł czas na lukrowanie, ozdabianie i inne szaleństwa. Nie mogliśmy się doczekać, kiedy wspólnie wyruszymy do mieszkańców, by podarować im przygotowane własnoręcznie pachnące paczuszki. Wszyscy przyjęli nas bardzo serdecznie, niekiedy nie kryjąc pozytywnego zaskoczenia, co bardzo nas cieszyło.
Kiedy tylko spadł śnieg zabraliśmy nasze sanki, ślizgi i jabłuszka, by skorzystać z uroków zimy. Udało nam się zjechać kilka razy z przysłowiowej „górki na pazurki”, jednak na bitwę na śnieżki czy lepienie igloo bądź bałwana musimy poczekać na przyjście prawdziwej, mroźnej i śnieżnej zimy.
Tradycyjnie już zorganizowaliśmy w świetlicy wigilię, którą przygotowaliśmy wspólnie podczas zajęć kulinarnych. Nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem, życzeń i wspólnego posiłku.
Do świetlicy uczęszczają grzeczne dzieci, dlatego pod choinką nie zabrakło prezentów dla każdego. Mamy nadzieję, że w Nowym 2019 Roku również zasłużymy sobie na małe upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Zapach pierników i wspólna Wigilia

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry