Logo: GOPS Lubawa

Odkrywcy z Prątnicy

  • Opublikowane: 2017-05-08 11:46:59
  • Autor: Arleta Sternicka, starszy wychowawca
  • drukuj
Placówka Wsparcia Dziennego w Prątnicy to niezwykłe miejsce, w którym dzieci i młodzież mają możliwość doświadczać wielu interesujących rzeczy, a przede wszystkim miło spędzać czas wolny w gronie rówieśników. Chętnie tez pomagają w przygotowywaniu posiłków i zajęciach porządkowych. Jednak największą radość sprawiają im zajęcia sportowe, teatralne oraz warsztaty. Prawdziwym hitem okazał się Dzień Eksperymentów Naukowych oraz Dzień Przedsiębiorczości.
Podczas Dnia Eksperymentów dzieci wcieliły się w naukowców i z prawdziwą dociekliwością badały zjawiska fizyczne i chemiczne z wykorzystaniem produktów łatwo dostępnych. Najbardziej podobały im się doświadczenia z balonami, wykałaczkami oraz tęczowymi cukierkami. Warsztaty trwały dwa dni. Wiele pozytywnych wrażeń zapewniły także zajęcia z uczennicą technikum Martyną Wrzesińską, która podczas Dni Przedsiębiorczości pomagała zorganizować zajęcia dla dzieci. Wspólnie przygotowywaliśmy frytki, malowaliśmy kredą oraz odrabialiśmy lekcje rozmawiając przy tym o swoich planach na przyszłość. Rozpoczęły się również próby do występów z okazji pikniku rodzinnego, który odbędzie się 18.06.2017 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Odkrywcy z Prątnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

30.05.2018 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry