Logo: GOPS Lubawa

Podsumowanie ostatnich miesięcy roku w Rożentalu

  • Opublikowane: 2023-01-12 14:21:43
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Ostatnie miesiące 2022 roku były okazją do celebrowania wielu wydarzeń, które na stałe goszczą w planie pracy Placówki Wsparcia Dziennego w Rożentalu.
Zanim nadszedł czas adwentu zorganizowano Andrzejki. Jak tradycja nakazuje nie mogło obyć się bez lania wosku przez dziurkę od klucza oraz innych wróżb.
Kolejnym wyczekiwanym dniem były Mikołajki, podczas których uczestnicy ustroili świąteczne drzewko oraz wspólnie napisali list do Świętego Mikołaja. Mikołaj nie zapomniał o uczestnikach świetlicy i dla wszystkich zostawił paczki ze słodyczami.
Grudniowe dni były bardzo pracowite ponieważ trzeba było zorganizować spotkanie wigilijne. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne ozdoby, stroiki i kartki świąteczne oraz kolorowe, pachnące mydełka gwiazdki. Zbliżające się święta sprawiły, że w kuchni coraz częściej unosił się zapach dań i wypieków. Gdy wszystko było gotowe nastał dzień świetlicowej wigilii podczas, której nie zabrakło śpiewu kolęd oraz opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych w domach dzieci. Dania szybko znikały z talerzy, a po wieczerzy pod choinką czekał worek prezentów. Okazało się, że Mikołaj ponownie odwiedził uczestników, tym razem zostawił gry planszowe oraz sprzęty sportowe. Czas świąt szybko dobiegł końca jednak wspomnienia tych wyjątkowych chwil pozostaną na zawsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27Galeria zdjęć: Podsumowanie ostatnich miesięcy w Rożentlu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook