Logo: GOPS Lubawa

Świątecznie w Prątnicy

  • Opublikowane: 2023-01-05 09:51:40
  • Autor: Aleksandra Pielenc, wychowawca
  • drukuj
Świąteczna atmosfera zapanowała w Placówce Wsparcia Dziennego w Prątnicy, gdzie odbyło się wigilijne spotkanie dla uczestników. Wigilijna kolacja, bogato strojona choinka i wspólne kolędowanie wprowadziły wszystkich uczestników w klimat zbliżających się coraz większymi krokami świąt.
Każdy z wychowanków czekał na odwiedziny pewnego pana w czerwonym płaszczu. W oczekiwaniu na te miłe spotkanie dzieci pod okiem wychowawcy zabrały się za przygotowanie Wigilii. Ochoczo podzieliły się obowiązkami. Jedni zajęli się przygotowaniem sali i stołu wigilijnego za to drudzy zaangażowali się w przyrządzanie wigilijnych potraw. Następnie cała grupa zasiadła do wspólnego posiłku. Dzieci złożyły sobie życzenia, opowiedziały o swoich oczekiwaniach w nadchodzącym roku. Podczas kolacji starały się odpowiedzieć na pytanie: „co jest najważniejsze podczas świąt?”. Odpowiedzi dzieci były naprawdę nieprzewidywalne, ale wszystkie zgodnie stwierdziły, że to możliwość „bycia z najbliższymi”.
Tuż po kolacji świetlicę odwiedził Święty Mikołaj. Odwiedziny Mikołaja dostarczyły dzieciom dużo radości i uśmiechu. Mimo, że za oknem pogoda nie rozpieszczała to atmosfera w tym dniu była bardzo gorąca. Każdy będzie wspominał ten dzień jako bardzo słodki…

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Świątecznie w Prątnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook