Logo: GOPS Lubawa

Plener malarski w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu

  • Opublikowane: 2021-10-14 09:04:10
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
W Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu odbył się plener malarski, którego celem było uchwycenie piękna otaczającej nas przyrody, na przełomie lata i jesieni. Z uwagi na silny wiatr i pogarszającą się pogodę odbył się wewnątrz placówki.
Uczestnicy w tym dniu zamienili się w malarzy-artystów i dali się ponieść swojej wizji twórczej podczas tworzenia dzieł. Przydatne stały się umiejętności łączenia barw i powstawania nowych, gdyż jesień charakteryzuje się bogactwem i nasyceniem kolorów. Uwieńczeniem pracy jest wystawa, która przyozdabia salę.
Pozostając w tematyce jesieni powstały również medaliony z masy solnej z zatopionymi kwiatami i ziołami uzbieranymi przez uczestników podczas spacerów. Z darów jesieni takich jak żołędzie, kasztany i orzechy zrobiono ludziki, zwierzaki i inne ciekawe rzeczy. Podczas zajęć socjoterapeutycznych „Lubię siebie”, każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia, kto z rodziny je wybrał i dlaczego oraz udać się na bezludną wyspę zabierając ze sobą tylko jeden wybrany przedmiot. Zajęcia te pomogły lepiej poznać siebie nawzajem i przełamać niechęć i nieśmiałość. Początkowo krótkie i lakoniczne wypowiedzi zamieniły się w długie opowieści, pełne pomysłów i wrażeń.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Plener malarski w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook