Logo: GOPS Lubawa

Świąteczny czas w Placówkach Wsparcia Dziennego w Gminie Lubawa

  • Opublikowane: 2021-01-05 10:34:00
  • Autor: Marta Majewska, Dorota Trzcińska
  • drukuj
Na początku listopada Placówki Wsparcia Dziennego w Rożentalu, Sampławie, Prątnicy i Szczepankowie wznowiły swoją działalność, ze względów epidemiologicznych placówki funkcjonują w formie zdalnej. Choć zajęcia odbywają się inaczej niż dotychczas to zainteresowania nimi nie brakuje.
Wychowawcy za pomocą wiadomości e-mail wysyłają dzieciom propozycje zabaw i animacji na nadchodzący tydzień. Poza tym komunikują się z uczestnikami poprzez aplikację Messenger. W ostatnim czasie tematem przewodnim „onlinenowych” spotkań były Święta Bożego Narodzenia. Uczestnicy zostali zachęceni do wykonania stroików na stół wigilijny i ozdób bożonarodzeniowych. Pomysłów na wykonanie nie brakowało. Dzieci samodzielnie przygotowywały ozdoby choinkowe, łańcuchy i bombki.
Innym ciekawym pomysłem na zajęcia dla dzieci było pieczenie pierników. Przepis jak je wykonać został przesłany w linku z filmem instruktażowym pod nazwą ”Świąteczny Warsztat Wyobraźni”. Znalazły się w nim ciekawe, kreatywne pomysły na wykonanie i ozdobienie pierników.
W okresie przedświątecznym dzieci miały także okazję obejrzeć spektakl teatralny pod tytułem ”Jakiż to święty rozdaje prezenty” w wykonaniu teatru Prima. Aby zachęcić uczestników do większej aktywności, rozwoju umiejętności plastycznych i manualnych zostały ogłoszone konkursy.
Pierwszy z nich dotyczył najciekawszych ozdób i stroików bożonarodzeniowych, drugi świątecznych zwyczajów w rodzinach dzieci. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Świąteczny czas w Placówkach Wsparcia Dziennego w Gminie Lubawa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

26.01.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
28.01.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook