Logo: GOPS Lubawa

Wznowienie działalności Klubów „Senior+” w Złotowie i Mortęgach

  • Opublikowane: 2020-09-03 11:25:46
  • Autor: Anna Grzegrzółka, konsultant ; Wioleta Jakubowska, opiekun
  • drukuj
Po przerwie związanej z sytuacja epidemiologiczną w kraju wznowiły działalność Kluby ,,Senior+” w Złotowie i Mortęgach.
Seniorzy ze Złotowa w ramach zajęć na świeżym powietrzu zajęli się uporządkowaniem klubowego ogrodu. Klubowicze chętnie wzięli udział w zajęciach plastycznych mających na celu przyozdobienie pomieszczeń. W ramach ćwiczeń pobudzających pamięć, seniorzy wykonali szereg ciekawych łamigłówek a rywalizacja w kalamburowych potyczkach wzbudziła wiele pozytywnych emocji i przyniosła dużo śmiechu.
W sierpniu seniorzy z Mortąg wspólnie bawili się przy bingo i innych łamigłówkach. Uczestnicy klubu m.in. dokańczali oraz wyjaśniali różne przysłowia. Te formy aktywności bardzo im się spodobały. Ponadto dyskutowali oni o bardzo ważnym obecnie temacie społecznym i zdrowotnym czyli pandemii COVID-19. Poruszano takie tematy jak bezpieczeństwo, dbanie o siebie i innych oraz co należy robić w przypadku, gdy istnieje ryzyko zakażenia. Seniorzy mieli również zajęcia, w których mogli wyćwiczyć swoje ręce.
Uczestnicy byli radzi, że mogli wrócić do swoich pasji oraz spotkań z przyjaciółmi.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Wznowienie działalności Klubów „Senior+” w Złotowie i Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook