Logo: GOPS Lubawa

Beztrosko w Rożentalu

  • Opublikowane: 2019-08-26 12:03:01
  • Autor: Marta Majewska, Zuzanna Gortatowska, wychowawcy
  • drukuj
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu nie mogą sobie wyobrazić wakacji bez aktywności na świeżym powietrzu. Wykorzystują każdą chwilę pięknej pogody, do tego by się bawić, grać oraz jeździć na ulubionych rolkach oraz deskorolkach. Sympatyczna atmosfera podczas zajęć pozwala na chwilę zapomnienia od szkolnych obowiązków oraz na to, by grupa dzieci się integrowała.
Bardzo ciekawe dla dzieci okazały się zajęcia relaksująco-odprężające. Dzięki nim uczestnicy mogli swobodnie odpocząć oraz się wyciszyć, kiedy to w tle leciała muzyka relaksująca. Dla dziewczynek najbardziej interesujące okazały się wykonywane masaże na twarz oraz nakładanie maseczek. Jak śmiało stwierdziły: ,,Takich zajęć nam było trzeba’’.
Jak wszyscy wiemy dzieci bardzo lubią przygotowywać pyszne jedzonko, tak też było w Rożentalu. Dzieci angażowały się w każdy przygotowywany posiłek, najbardziej lubiły robić pizzę oraz kanapki na ciepło. Jednakże nie zapominały o słodkich przysmakach, takich jak: szarlotka, gofry z bitą śmietaną oraz ciasteczka, które od początku do końca same przygotowywały z niewielką pomocą wychowawcy.
Dla dzieci ze świetlicy zorganizowane zostały warsztaty graffiti, które przeprowadzone były przez Pana Artura Warszawskiego. Uczestnicy placówki mieli okazję namalować piękne obrazy, pod bacznym okiem prowadzącego. Powstałe obrazy zachwycały swoim wyglądem, ale najważniejszym dla dzieci była wspaniała zabawa oraz to, że sami mogli spróbować swoich zdolności malarskich.
Dla uczestników świetlicy została zorganizowana również wycieczka rowerowa do Gierłoży Polskiej nad Drwęcę, gdzie dzieci mogły odpocząć nad wodą, podziwiając piękne widoki. Na wycieczkę rowerową uczestnicy również wyruszyli do Zielkowa, było to spotkanie integracyjne, podczas którego nie brakowało dobrej zabawy oraz pysznego jedzonka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Beztrosko w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

11.03.2020 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja:...
12.03.2020 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
26.013.2020 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry