Logo: GOPS Lubawa

Wakacje w Zielkowie

  • Opublikowane: 2019-08-12 08:12:28
  • Autor: Zuzanna Gortatowska, wychowawca
  • drukuj
Wakacje są najbardziej wyczekiwanym przez dzieci czasem. Tak też było u naszych uczestników Wakacyjnej Świetlicy w Zielkowie.
Mottem naszych zajęć była przede wszystkim dobra zabawa oraz rozwijanie swoich umiejętności i zdolności. Dla dzieci ze  świetlicy zorganizowano szereg zajęć przedmiotowych, dzięki którym nie miały czasu na nudę. Dzieci bardzo lubiły zabawy grupowe, które integrowały grupę oraz zabawę w ,,Mam talent’’, dzięki której mogły zaprezentować swoje umiejętności oraz zdolności.
Największym zainteresowaniem dzieci darzyły zajęcia plastyczne, twórcze oraz manualne. Na pierwszych zajęciach, uczestnicy wykonali pracę plastyczną pt. ,,Moje wymarzone wakacje’’, wszyscy zgodnie uznali, iż praca będzie wykonana farbami. Jak się później okazało, wszyscy namalowali morze, jako najbardziej wymarzone miejsce wakacyjne. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu oraz wyjść na pobliski plac zabaw, gdzie dzieci mogły pograć w piłkę nożną oraz pobawić się w chowanego. Gier i zabaw podczas spotkań nie brakowało. Dla dzieci z Zielkowa została zorganizowana wycieczka do pobliskiego lasu, gdzie uczestnicy wsłuchiwali się w odgłosy zwierząt. Na koniec odbył się słodki poczęstunek – lody.
Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia kulinarne. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały posiłki, które później wspólnie zjadały. Podczas zajęć kulinarnych dzieci zrobiły pizzę oraz sandwicze. Nie zabrakło również słodkich smakołyków, takich jak: gofry z bitą śmietaną i owocami, ciasteczka maślane oraz ciasto z jabłkami.
Bardzo miłym akcentem było spotkanie integracyjne z uczestnikami Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu, którzy zorganizowali wycieczkę rowerową do Zielkowa. Podczas spotkania wychowawcy przygotowali gry i zabawy grupowe. Dzieci z Zielkowa przygotowały swoim kolegom oraz koleżankom słodki poczęstunek oraz kanapki z serem i szynką. Na koniec spotkania dziewczynki ze świetlicy w Rożentalu przygotowały występ taneczny oraz wokalny.
Na  zakończenie naszych spotkań dzieci zaproponowały wspólną imprezę pożegnalną. Nie zabrakło dobrego jedzonka, które wcześniej przygotowały oraz świetnej zabawy, podczas której nie zabrakło uśmiechów na twarzach uczestników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

73Galeria zdjęć: Wakacje w Zielkowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

12.12.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
13.12.2019r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
do góry