Logo: GOPS Lubawa

Warsztaty graffiti w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2018-09-27 10:08:11
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
  • drukuj
Dnia 27 sierpnia w Świetlicy Środowiskowej w Szczepankowie odbyły się warsztaty graffiti.
Dzieci i młodzież pod okiem eksperta malowała obrazy farbą w sprayu. Obrazy tworzone były na papierze fotograficznym. Dzięki temu można nakładać jedną warstwę farby na drugą, a następnie rozetrzeć ją tak by wszystkie kolory się ,,zlały”. Dzięki temu zabiegowi uzyskuje się niepowtarzalne efekty. Zdziwieniom dzieci nie było końca gdy spod ich rąk wychodziły prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy najchętniej malowali zachodzące słońce oraz miasto nocą. Po skończeniu prac nie zabrakło pytań do prowadzącego.           
Wakacje mijały szybko, ale intensywnie. Dzieci korzystały z pięknej pogody, dużo czasu spędzając na dworze. Grały w zbijaka i w piłkę nożną, rysowały kolorową kredą i wzięły udział w meczu piłki siatkowej. Świetną zabawą i niesamowitą przygodą okazała się wycieczka rowerowa do Leśniczówki w Napromku. Uczestnicy zaopatrzyli się w napoje do picia, kanapki i ruszyły w poszukiwaniu zwierząt. Odwiedzili ośrodek rehabilitacji zwierząt, do którego trafiają ranne i chore osobniki. Wszyscy mieli okazję z bliska zobaczyć kucyki, orły i wiewiórkę. Uczestnicy przeszli Wilczym Szlakiem i słuchali śpiewu ptaków. Po wyczerpującej wędrówce wszyscy odpoczywali w strefie piknikowej jedząc kanapki i ciesząc się urokami natury.           
Na zakończenie wakacji dzieci i młodzież wybrała się w odwiedziny do swoich kolegów ze świetlicy w Rumienicy. Uczestnicy obu placówek świetnie się bawili na świeżym powietrzu grając w podchody. Gdy pogoda przestała dopisywać i zaczął padać deszcz wszyscy przenieśli się do świetlicy wiejskiej. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy i bawili się w kalambury. Śmiechów i żartów nie było końca, gdy dzieci udawały różne zwierzęta. Pokazywały zawody i naśladowały goryla. Wakacje szybko minęły, dlatego dzieci na ich pożegnanie urządziły dyskotekę. Tańczyły i śpiewały przy muzyce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: Warsztaty graffiti w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry